GO!
Witamy książki twórcy sklep kontakt extra 
            
            
 
  

Zograph.org to miejsce prezentacji i sprzedaży wyjątkowych książek ilustrowanych. Przedstawiamy prace ludzi, którzy zajmują się edytorstwem, ilustracją, grafiką i makrotypografią książki.

Na Zograph-ie bez wątpienia widzimy książkę jako przedmiot pożądania pod względem formy, ale książka rodzi się treścią i to właśnie do treści staramy się podchodzić wyjątkowo. Większość z publikacji prezentowanych na Zographie powstało w procesie, który składa się z prac nad treścią i formą książki jednocześnie. Więcej o tym...


Skupiamy twórców, będących poza swoją wybraną dziedziną twórczości miłośnikami książek ilustrowanych i bibliofilami.

Dla takich autorów, projektantów, ilustratorów i wydawców bardzo często kompromisy w formie czy na jakości są po prostu nie do przyjęcia, bowiem drastycznie wpływają na całościowy odbiór dzieła.
Taka twórczość wymaga indywidualnego podejścia do każdej publikacji, co jest nie jest możliwe do pogodzenia z chęcią większego zysku kosztem jakości, uprawiania sezonowości tytułów czy naśladowania jakiejkolwiek mody tematyki wydawniczej.Niestety, książki wyjątkowe, nie mogą być również książkami produkowanymi w nieskończoność. Kim są, więc twórcy takich książek?

Najkrótsza odpowiedź: To pasjonaci - kochają to, co robią w takim stopniu, że nie mogliby bez tego żyć…A szczegółowo – są tu i mistrzowie i adepci. Znajdziecie u nas dzieła Raymonda Queneau, Neila Gaimana, Andrzeja Sapkowskiego - autorzy światowej sławy, o których każdy ma już wyrobione zdanie. Najbardziej dumni jesteśmy jednak z naszych debiutów: seria etnograficzno-kulinarna Iliany Genew- Puhalewej, minimalistyczna groza Michała Gacka, warsztat autorów podręcznika rysunku architektonicznego: Wojciecha Franzblau, Michała Uruszczaka i Michała Gałka - znanego również czytelnikom komiksów jako autora scenariuszy. Wśród fotografów - Gregory Michenaud i Wojciech Wilczak to kategoria sama w sobie, a wśród ilustratorów znajdziecie pracę Dagmary Matuszak, Simeona Genewa, Mariusza Zabdyra. Wśród wydawców i producentów wiele zawdzięczamy prawdziwej pasji Artura Wabika (Wydawnictwo Atropos), wytrwałości w dążeniu do pękna edycyjnego Wydawnictwa Karakter, ciągłym poszukiwaniom redaktorów serii Liberatura i szczerej misji Korporacji Ha!art.Od roku 2005 staramy się wzbogacać naszą ofertę książek wyjątkowych. Jesteśmy przekonani, że ludzi, którzy doceniają wartość takich książek jest coraz więcej.

 
Imprezy ZOGRAPH.ORG
Chcesz zorganizować warsztaty gotowania, wykład o kuchni bałkańskiej, wystawę ilustracji lub warsztaty komiksowe dla dzieci? Pomożemy ci - skontaktuj się z nami!
Bądź na bieżąco!
ZOGRAPH.ORG prezentuje wyłącznie limitowane edycje książek w niskich nakładach. Jeśli nie chcesz przegapić specjalnego wydania wybranej pozycji z naszej oferty, zapisz się na listę mailingową!
Pytania?
Zajrzyj na naszą listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ) lub napisz do nas: info@zograph.org
Oferta PDF
Zapoznaj się szczegółowo z naszymi książkami: pobierz naszą nową pełną ofertę 2010 w formacie PDF (402 KB).
Książki to nie wszystko!
W naszym sklepie znajdziesz również oryginalne kolekcjonerskie grafiki związane z wybraną pozycją w ofercie ZOGRAPH.ORG. Każdy produkt jest unikalny, zaprojektowany i wykonany przez twórców ZOGRAPH - nie prowadzimy seryjnej produkcji.

Bałkańskie Zapiski Kuchenne - Bałkańskie Zapiski Kuchenne to seria wydawnicza, której kolejne części poświęcone są różnym aspektom kuchni narodów Półwyspu Bałkańskiego. Książka adresowana jest do każdego, kto pragnie nie tylko wypełnić swoją kuchnię kuszącymi zapachami bałkańskich potraw, ale także poszerzenia wiedzy o kulturze i obyczajach narodów na Półwyspie Bałkańskim. Bogato ilustruwana, fotografie wybranych dań w autentycznej scenerii, fotografie historyczne i współczesne Bałkanów, rysunki i szkice o charakterze entograficznym i czysto praktycznym - wyjasniające techniki kulinarne. Więcej o książce w dziale nowości i na oficjalnej stronie internetowej serii www.balkansko.org Polecamy inne serwisy internetowe: CMS

Simeon Genew CMS Powered by PROFSOFT Sp. z o.o.